ادامه تجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه در گرمای ۵۰ درجه

صبح امروز یکشنبه/۲۸ خردادماه  حدود ۷۰۰ نفر از کارگران شاغل و بازنشسته، با اجتماع مقابل ساختمان اداری این مجتمع خواستار دریافت مطالبات عقب‌افتاده خود شدند. از قرار معلوم حدود ۳۰۰ نفر از کارگران بازنشسته این واحد که از اسفندماه سال ۹۵ تا هم‌اکنون بازنشسته شده‌اند؛ هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را دریافت  کند.

این کارگران خواستار پرداخت سهم ۴ درصدی بازنشستگی خود در مشاغل سخت زیان‌آور به تأمین اجتماعی هستند و درعین‌حال بابت پاداش بهره‌برداری سال‌های ۹۴ و ۹۵ را از کارفرما طلبکارند. درعین‌حال شماری از کارگران رسمی و روز مزدی شاغل بخش صنعت مجتمع که در اجتماع حضور دارند: می‌گویند که بابت دستمزد بهمن و اسفند سال ۹۴ و دو ماه مزد معوقه سال جاری به همراه پاداش و بهر برداری  سال‌های ۹۴ و ۹۵ دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

به گفته این کارگران در شرایطی امروز دست به تجمع زده‌ایم  که دمای هوای شهرستان هفت‌تپه  به بالای ۵۰ درجه رسید ه است؛ ولی بااین‌وجود  نه کارفرما و نه سایر مسئولان شهرستان  شرایط کارمان را درک نکرده و پی گیری مشکلاتمان نیستند. از قرار معلوم جدا از مطالبات مزدی ، حق بیمه  کارگران رسمی و شاغل  در چهار ماه گذشته به تأمین اجتماعی پرداخت‌نشده و دفترچه‌های درمانی آن‌ها از مدت‌ها قبل فاقد اعتبار است.

POST A COMMENT.