گزارشی از مراسم یادمان جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم در دهه شصت – ونکوور – کانادا

روز شنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷ مراسم یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه شصت توسط “کمیته یادمان  جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم” که با سازماندهی و همکاری نیروهای چپ و آزادیخواه شهر ونکوور تشکیل شده بود، در سالن کتابخانه مرکزی این شهر برگزار گردید.

در این برنامه ضمن خواندن پیام کمیته، سحر محمدی حقوق دان و از خانواده پنج جانباخته دهه شصت و سپس مسعود رئوف زندانی سیاسی سابق، کارگردان و تهیه کننده فیلم بحث و سخنرانی داشتند.

در این مراسم فیلم مستندی از مسعود رئوف بنام “باغی هست” به نمایش درآمد که روند و چگونگی آغاز سرکوب و کشتار و کار فرهنگ سازی اسلامی را از بدو به قدرت رسیدن رژیم جمهوری اسلامی که بر مردم سراسر کشور و جامعه تحمیل شده بود، بخوبی به تصویر می‌کشد.

همچنین در طول برنامه شعرخوانی توسط مجید میرزائی، اجرای رقص با هنرنمائی فرشته ذاکری و ترانه سرودهائی توسط اردوان زیبرم اجرا گردید که مورد توجه و استقبال  گسترده شرکت کنندگان حاضر در مراسم یادمان قرار گرفت.

عکس و پوستر جانفشانان راه آزادی و سوسیالیسم تزئین شده بود، به همراه میزهای کتاب سازمانها و نیروهای چپ و انقلابی شهر، شعارهای “مرگ بر جمهوری اسلامی”، “زنده باد آزادی”، “نه میبخشیم و نه فراموش میکنیم”، “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” بر دیوارهای سالن، به برنامه غنا می‌بخشید.

گزارش از فعالین سازمان فداییان (اقلیت) – ونکوور

POST A COMMENT.