جناب نوبخت ما خود از اسیرانیم ، نیازی به گروگانگیری و گروکشی نیست

حالا که موضوع به گروگانگیری و گرو کشی رسید، باید عرض کنم که ما خود در اسارت سیاست و مذهب هستیم.

جناب نوبخت خوب اگر چشمانمان را باز کنیم ، می بینیم که آموزش و پرورش در اسارت دو مقوله سیاست و مذهب است و بالاخص آموزگاران که نه دستی در پست و مناصب دارند و نه از خوان آن بهره ای میبرند، بلکه حقشان دستمالی سیاست و مذهب شده است که چون غده سرطانی بودجه آن را می مکد.

جناب نوبخت آموزش و پرورش این مملکت متولی سه امر است، اول سیاست، دوم مذهب و سوم اگر چیزی باقی مانده باشد آموزش، آن هم فقط با یک بودجه که بنام آموزش میدهند.

جناب نوبخت شما چرا؟

شما که خود پیراهنت در این آفتاب خشک می شد و اصطلاحا خویشاوند هستید با آموزش و پرورش.آیا نمی دانید این غول بی شاخ و دم با یک سر کوچک زاییده همان دومقوله سیاست و مذهب است که طی این سی و اندی سال هر طور خواسته اند با آن بازی کرده اند.

جناب نوبخت نگاهی به سرتا پای آموزش و پرورش بیاندازید تا ببینید که در اسارت و سایه سیاست و مذهب کپک زده است و تنها نوری که بر آن میدمد ، همین اصرار نسل تحول خواه آموزگاران است که اصرار در به مسیر آوردن آن دارد . همین نسلی که عبدی و بهشتی و باغانی و امثال آن دارد هزینه آن را می دهند.

جناب نوبخت ما و امثال ما خوب می دانیم که شما نمی خواهید با این غول بی شاخ و دم پنجه به پنجه شوید ,چون این کار احتیاج به آدم های بزرگی دارد که از همه چیز خودشان مایه بگذارند و نامی در تاریخ از خود به جا بگذارند.

جناب نوبخت دنبال مقصر نگردید ,این سازمان عریض و طویل در دست انسانهای اندیشمند ,مبتکر و مدیر نیست,این سازمان محل رفت و آمد وتسویه حساب های سیاسیون و مذهبیون است که هر دفعه به بهانه ای چون سند ۲۰۳۰ ,سند تحول,بحث تربیتی آن را مورد تاخ و تاز قرار می دهند و هیچ دفعه ، دغدغه معیشت و روزگار معلمین این سرزمین را ندارند.

بازنشستگان فرهنگی سراسر کشور

مطالباتمان پرداخت نشد؛ به گروگانگیری هم متهم شدیم/ معلمان بازنشسته و حق‌التدریسی‌ها در انتظار پرداخت معوقاتِ انباشته

جمعی از معلمان در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت، این نوع اظهارات را فرافکنی و تلاش برای پاک کردن صورت مساله دانستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت (سخنگوی دولت) در روزهای گذشته در ارتباط با عدم توانایی مالی آموزش و پرورش در پرداخت مطالبات انباشته معلمان گفته‌است: از روزی که وارد دولت شده‌ام آموزش و پرورش همواره بدهکار بود و به محض اینکه بدهی‌ها را صفر می‌کردیم مجدد کنتور می‌افتاد.    دوهزار میلیارد تومان بابت بازنشستگی فرهنگیان و ۲ هزار میلیارد تومان بابت بدهی‌های دیگر پرداخت کرده‌ایم اما باز می‌گویند اگر ۱۲۰ میلیارد تومان ندهید برگه‌های امتحانی دانش‌آموزان تصحیح نمی‌شود و همیشه گروگانی داریم که آموزش و پرورش بابت آن بودجه بیشتری دریافت کند.

پس از این اظهارات جمعی از معلمان حق‌التدریس و بازنشسته با ایلنا تماس گرفتند و ضمن انتقاد از این اظهارات گفتند: براستی چگونه است، که جامعه بزرگ تعلیم و تربیت کشور، هنگام حضور در فراخوان‌های مختلف، از جمله حضور در انتخابات، مورد تشویق قرار می‌گیرند اما اگر حق و حقوق خود را مطالبه کنند، متهم به گروگانگیری می‌شوند.

این معلمان با بیان این که بارها وعده پرداخت مطالبات فرهنگیان را داده‌اند، افزودند: هر بار به بهانه های غیر قابل قبول از پرداخت آن سر باز زدند و به وعده خود عمل نکردند.

این معلمان در پایان گفتند: از سخنگوی محترم دولت و ریاست سازمان برنامه و بودجه  می خواهیم ضمن دلجویی از جامعه بزرگ و شریف فرهنگیان کشور، در اولین اقدام نسبت به پرداخت و تسویه کامل کلیه مطالبات قانونی و معوق فرهنگیان اقدام نموده و از این پس برابر با مصوبه مجلس برای سال ۹۶ تمام مطالبات و اضافه کاری های فرهنگیان را به روز و با حقوق ماهانه پرداخت نمایند تا ضمن اجرای  مُر قانون مصوب مجلس، موضوع گروگانگیری بر جنابشان مشتبه نگردد.

POST A COMMENT.